Одделението за внатрешни работи – Гостивар поднесе кривична пријава против А.М.(61) од с.Врапчиште, гостиварско.

Пријавениот на 9 април годинава на гробиштата во с.Врапчиште физички ја нападнал неговата снаа Т.М.(30) од Гостивар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.