Два автомобили, „ауди А6“ и „фолксваген голф“, претпладнево се судриле во близина на превојот Стража, пренесува „Алсат – М“. Според информациите на телевизијата, повредени се неколку лица.

Во моментот се очекува да започне полицискиот увид, по што ќе се знаат повеќе детали за несреќата.

Повеќе фото тука.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.