Полициски службеници вчера привеле едно лице од Струга, баран со потерница за издржување на затворска казна од две години, соопшти МВР.

– На 10.11.2020 година полициски службеници од Полициското одделение Велешта го приведоа А.А.(32) од струшкото село Подгорци, ко јбил баран со потерница од Основниот суд во Струга за издржување казна затвор во траење од две години, посочуваат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.