Ноќеска околу 01 часот по полноќ на ул. „15-ти Корпус“ во Струга, при контрола на патничко возило „Фолкваген Голф“, К.К. (27) од село Радолишта, струшко, агресивно се однесувал и навредувал полициски службеници.

К.К. бил приведен во Полициската станица Струга за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.