Во болницата во Струга десетмина пациенти побарале помош бидејќи имале симптоми на дијареа и повраќање. Директорот на болницата Мухамет Асани за Алсат изјавил дека пациентите биле биле примени и по укажаниот лекарски преглед, биле пуштени на домашно лекување.

Неофицијално, причината за гостите кои побарале медицинска помош е тортата која не била купена од ресторанот, туку од друго место.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.