На струмичанка која се обидела да си го отруе сопругот, одредена ѝ е мерка притвор од 30 дена.

Таа се сомничи за кривично дело „убиство во обид“.

На 7 јуни во семејниот дом во селото Иловица, 39-годишната жена му сварила кафе на сопругот, но го зачинила со хербицидот „Моносанто херби“.

Откако сопругот го испил кафето, излегол во дворот и паднал во бессознание, но за среќа преживеал.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.