Од СВР Струмица денеска информираат дека непознато лице во полициската станица ОН Струмица телефонски пријавило дека Р.С. влегувал во куќите во село Сарај и делел пари.

Во ПО Ново Село, пак, непознато лице телефонски пријавило дека во с.Ново Село, О.Ѓ. со патничко возило вршел агитирање низ населението и ги присилувал да излезат да гласаат.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.