Струмичанец бил уапсен вчера во 16.30 часот на граничниот премин „Меѓународен Аеродром Скопје“.

При пасошка контрола, било констатирано дека лицето П.А.(34) од Струмица, се наоѓа на листата со мерка „А” (апси). Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка, соопштуваат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.