Утрово се случи тешка сообpаќајна несреќе на патото Тетово-Скопје. Очевидци велат дека cooбраќајката се случила во близина на првата патарина, објави ММС.мк.

Очевидци за ММС велат дека едното од возилата е многу оштетено и се уште не се знае дали дали има жpтви. Во моментов се врши увид. Од МВР детали најавија за подоцна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.