Страшна сообраќајна несреќа се случила на автопатот Штип- Скопје, пред селото Коњари, објави „Слободен печат“.

Очевидци на несреќата, кои испратиле фотографии, велат дека повредените се неконтактибилни.

Се очекуваат повеќе информации од МВР за причината за настанување на сообраќајната несреќа, како и за состојбата на патниците.

фото: Слободен печат

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.