Страшна несреќа се случи на скопските улици. Младо момче на околу 15 години возејќи мотор, загина од удар на автомобил.

Несреќата се случила во Козле, на главната улица. Улицата е затворена, а на местото на несреќата има собрано луѓе. Пристигнати се и противпожарна, полиција и брза помош.

Причините за несреќата се уште не се познати.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.