Во текот на изминатото деноноќие во Македонија се регистрирани 746 прекршоци по однос на мерката за неносење лична заштита на лице.

Од Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите со цел справување со Ковид -19.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.