Синоќа околу 21 часот во СВР Скопје А.Ѓ. (87) од Скопје пријавила дека на булеварот “ВМРО“ две лица физички ја нападнале и и одзеле паричник.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.