Вчера околу 18.15 часот во Полициската станица Кочани, Б.Д. (76) од с.Бање, кочанско, пријавила дека околу 16 часот во нејзинот двор во с. Бање била измамена од едно лице.

Според пријавеното, лицето ѝ ветило дека за сума од 7 500 денари ќе ѝ донесе три метри кубни огревно дрво. Б.Д. му ги дала парите, по што лицето заминало и не се вратило.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.