Средношколец бил нападнат од тројца соученици во средно училиште во Скопје, информира МВР.

Вчера во 14:04 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 12:30 часот во средно училиште во Скопје ученик бил физички нападнат од тројца ученици од истото училиште. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот – соопштуваат од полицијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.