Во попладневните часови на 23. септември, 23-годишна скопјанка во полициската станица Центар пријавила обид за силување.

Според пријавеното, во близина на фонтаната во Градскиот парк, машко лице се обидело да изврши обљуба врз неа.

Полицијата презема мерки за расчистување на настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.