Припаднции на Министерството за внатрешни работи  на Србија,  и Царинската управа уапсија украински државјанин. В.П.(1985) и унгарскиот државјанин П.К.(1980).поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело перење пари.

Полицијата на граничниот премин Прешево при контрола на автомобил „фолксваген туарег“ како и при преглед на осомничените открила вкупно 268.000 евра.Тие со парите сакале да влезат во Македонија. Еврата биле скриени секаде во возилото, под седишта, во управувачката табла, на подот.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.