На 12.10.2021 во 14:30 часот во СВР Скопје, Ж.М.(66) од Република Србија пријавил дека околу 13:00 часот на крстосница на подрачјето на Гази Баба, по претходно случена сообраќајна незгода, бил физички нападнат од Р.И.(28) од с.Студеничани, скопско.

Сочинет е записник за констатиран прекршок од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.