Тројца српски државјани се уапсени на граница.

На граничниот премин „Табановце“ вчера попладне се уапсени С.У.(50), С.Ш.(55) и М.Ј.(35), сите од Репубика Србија, поради постоење основано сомнение дека поседуваат фалсификувани ПЦР тестови. Тие се предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.