На социјлните мрежи е споделен апел за помош и било каква информација за исчезнат човек.

Како што е наведено, се работи за постар човек по име Илија, кој најчесто се движи во горниот дел од Битола.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.