На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како еден возач се обидува да им избега на полицајците што го контролираат неговиот автомобил.

Додека полицаецот ги проверува неговите документи, возачот одеднаш дава гас и се обидува да избега.

Полицаецот некако успева да го сопре возилото по што со помош на уште двајца колеги некако успеваат да го совладаат разбеснетиот возач.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.