На местото на автобуската несреќа во која загинаа 15 луѓе се уште има остатоци од возилото кое излета од патот и се преврте.

На местото на несреќата се видливи трагите од гумите на возилото кое се излизгало преку двете коловозни ленти. На терен има остаоци од личните предмети на патниците и местото е обвезбедено од полицијата, каде синоќа извршија увид екипи на МВР и на обвинителството.

Ова се фотографии од местото на несреќата од утринава

Фото: ТВ ТелмаRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.