Кривична пријава за примање поткуп за полициски службеници од СВР Куманово.

МВР поднесе кривична пријава и ги суспендира полициските службеници Д.Д. (24) и Е.С. (29) од Полициската станица за безбедност на патниот сообраќај при СВР Куманово поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „примање поткуп“ по член 357 став 1 од КЗ на РСМ.

Ги повикувам сите граѓани да се охрабрат и да ги пријавуваат ваквите случаи.

Ред, Правда, Дисциплина!

Напиша министерот Спасовски на својот фејсбук профил

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.