Предмалку од водите на Охридското Езеро извлечен и спасен давеник. Станува збор за малолетно лице. Екипата на брза помош стигнала екстрмно брзо, со оглед на непрегледните колони возила. Дознавеме дека лицето е пренесено во Скопје.

Апел до сите кои летуваат во Охрид, внимателно да управуваат со своите возила, да ги почитуваат правилата и внимателно да паркираат да не ги блокираат пристапите особено непречено да можат да се движат специјалните возила.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.