На 24.06.2022 во 14:30 часот во Полициска станица Дебар С.М.(32) од с.Могорче, дебарско, пријавил дека на 22.06.2022 околу 22:30 часот во с.Могорче, поради меѓусебно недоразбирање, бил физички нападнат од Е.А. и А.А. од истото село.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.