Сообраќајна несреќа се случи попладнево во Радишани.

Според првичните информации нема потешко повредени. Главната улица по првиот влез е целосно блокирана, со што не можат да поминуваат автомобили и автобуси. Полицијата врши увид.

Фото:Фактор.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.