Во населбата Аеродром, денеска се случила сообраќајна несреќа помеѓу две патнички возила. До судир меѓу двете возила дошло на крстосницата од булеварот Јане Сандански и Владимир Комаров. Засега нема информации за повредени и кои се причините за несреќата.

 

 

 

 

Повеќе информации подоцна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.