Сообраќајна незгода се случила на автопатот Велес-Скопје во која се излизгал еден камион, денес надлежните служби се обидуваат да го извлечат.

Со механизација надлежни служби се обидуваат да го извлечат камионот кој вчера се излизгал на автопатот Велес-Скопје, поради што се создале и големи колони од возила.

Од МВР потврдија дека вчера се случила несреќата и дека нема повредени лица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.