Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на улицата Илинденска. Цитроен Берлинго се судри со друг црн автомобил. Има голема матерјална штета, не е познато дали има повредени. Од силината на ударот двата автомобили се на две спротивни страни. Полицијата е на местито на настанот и врши увид. Повеќе детали се очекуваат во текот на утрешниот ден.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.