На 11.09.2021 во 19.00 часот во Скопје на ул.„1“-Сопиште се случила сообраќајна несреќа помеѓу моторцикл „хонда“ со скопски регистарски ознаки управуван од Н.К.(26) од Скопје и патничко моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки управувано од Х.Ш.(77) од Скопје.

По несреќата Н.К. бил пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

За несреќата е известен јавен обвинител, а увид на лице место извршила екипа од СВР Скопје.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.