На 11.01.2021 во 19:20 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на ул.„Кеј на ослободување“ во Делчево, С.А.(61) од Делчево управувајќи патничко моторно возило „шкода“ со делчевски регистарски ознаки удрил во Н.Б.(53) од Делчево.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила Н.Б. која била пренесена во Клиничката болница Штип.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа на ОВР Делчево.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.