Сообраќајна несреќа се случила пред околу половина час во центарот на Скопје, на булеварот Св. Климент Охрисдски во близина на театарот Комедија. Како што може да се види од фотографиите, еден од учесниците во незгодата бил мотоцикл за доставување на храна.

Наскоро се очекуваат повеќе детали од МВР за сообраќајката.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.