Тешка сообраќајна незгова пред ТЦ „Скопјанка„ на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“. Возило кое со неприлагодена брзина се движело од бул. Јане Сандански кон бул. Кузман Јосифовски Питу се превртело на свиокот.

Според нашите сознанија возачот е повреден.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.