Тешка соообраќајна несреќа се случи пред половина час на скопската обиколница, објави 1ТВ. Возило излетало и се превртило на кров, најверојатно поради преголема брзина.

Повредени се жена и две деца. Фотографиите ги испратил очевидец до редакцијата на 1ТВ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.