Сообраќајка на патот Струмица-Валандово, забрана за движење на камиони

Црна хроника 20.02.2020 / 10:56

Сообраќајот на патниот правец Струмица – Валандово кај Куклишка крстосница, од 10 часот е во прекин за товарни моторни возила поради сообраќајна несреќа, информираат од Автомото сојузот.

Од АМСМ посочуваат дека патничките моторни возила се пренасочуваат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.