Сообраќајот на магистралниот пат Страцин – Крива Паланка е во прекин во двата правца поради сообраќајна незгода.

Сообраќајката, според информациите на Авто мото сојузот на Македонија, се случила околу 13 часот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.