Сообраќајна незгода се случи на обиколницата кај Смиљковци. Засега нема информации за евентуални повредени или жртви. Возило е превртено на кров на просторот меѓу двата патни правци. Повеќе детали наскоро.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.