Смачкан автомобил е сликата која утрово ја дочекаа жителите во Ново Лисиче, објави порталот „Курир“.

Автомобил марка „Мерцедес“ излетал од патот и се забил во тротоарот, па во зеленилото покрај него.

Автомобилот е прилично оштетен.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.