Утринава на кружниот тек кај Католичката црква во Скопје се случи сообраќајна несреќа во која учествуваа возило Мерцедес со тетовски регистарски таблички и такси возило дачија.

Полицијата излезе на терен да направи увид, а според очевидци, нема тешко повредени лица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.