Сообраќајка се случи на Качанички пат. Попладнево, се судрија две возила од кои едното е марка “панда”. Двете со скопски регистарски ознаки. Очевидци сведочат дека двајцата возачи се повредени, објави Скопје24.

Од тоа што може да се види на местото на несреќата, пристигната е и Брза помош. Еден од патниците во возилата е веќе со преврзана глава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.