Возач на мотор настрадал денеска откако се судрил со автомобил, кај кулите „Џевахир“ на булеварот Србија.

Сообраќајната несреќа се случила на крстосницата од булеварите Трета Македонска бригада и Србија кога се судриле автомобил и мотор.

Повредениот мотоциклист со возило на Итната медицинска помош бил пренен во болница.

(Извор – 24инфо.мк)Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.