Сообраќајка вечерва на Бул „Климент Охридски“. Возило Алфа Ромео мито удри во мотоциклист. Поради сероозноста на повредите возачот беше префрлен во болница.

Се уште се утврдува како дошло до несреќата, но некои од очевидците потврдуваат дека „Алфата“ стоела после семафорот во близина на Студенскиот дом „Кузман Јосифовски-Питу“.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.