Две возила се судриле во близина на Министерството за економија. Едно лице е повредено, објави порталот Скопје инфо.

Поради повредите, интервенирала и Итната медицинска помош. Засега не се познати причините поради кои дошло до сударот.

 

 

Сообраќајот во овој дел од Скопје засега се одвива отежнато.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.