Тешка сообраќајна несреќа изутринава се случи на крстосницата на булеварот Крсте Мисирков кај трговскиот центар Мавровка во Скопје, објави Алсат М.

Во моментов сообраќајот се одвива отежнато, бидејќи едната коловозна лента е блокирана. Секој момент се очекува пристигнување на увидна екипа од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.