Судир на комбе пикап и автомобил направи метеж на и онака прометната крстосница меѓу булеварите „Трета македонска бригада“ и „Србија“ кај Крстот во Лисиче.

Засега нема информации за повредени, но направена е материјална штета.

 

Поопширно наскоро.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.