Тешка сообраќајка вечерва се случи кај на автопатот Велес-Скопје кај Катланово, дознава 24-Инфо.

Еден камион е превртен, и една лента е затворена на автопатот.

Засега нема информации дали има повредени лица, како дошло до несреќата и колкава е штетата.

Се очекуваат детали.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.