Утрово околу 9.30 во ЦИК-СВР Велес било пријавено дека П.А. од Градско со патнички автомобил „опел-астра“ носел гласачи на избирачко место и вршел поткуп.

Од страна на полициски службеник извршени се проверки и патничкиот автомобил е пронајден паркиран во откупниот Центар „Ником“ во с.Старо Градско и од извршениот разговор со сопственикот Ѓ.С. истиот изјавил дека не го дал автомобилот на друго лице да го управува.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.