На 13.07.2023 во 08.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека на локалниот пат во с.Орашац, кумановско, товарно возило „даф“ со прилколка со кумановски регистарски, управувано од Г.К.(34) од Скопје, излетало надвор од патот.

Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Куманово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.