Љ. У. (39) од скопското село Кучевиште вчера во 16 часот на локалниот пат Кучевишка Бара – село Кучевиште, управувајќи патничко мотрно возило „голф“ со скопски регистарски ознаки, излетал надвор од коловозот и се превртел.

Љ. У. е пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза” во Скопје, каде му се констатирани тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.