На 08 април во СВР Битола, вработена во казино на улица „4-ти Ноември“ во Битола пријавила дека околу 19.00 часот лицето С.С. од Битола со стаклено шише удирал и оштетил девет автомати. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.